Přístrojová lymfodrenáž pro odstranění celulitidy a detoxikaci organismu
Jaké problémy pomocí lymfodrenáže řešíme?
- odvodnění organismu
- celulitida
- detoxikace organismu
- syndrom těžkých nohou
- prevence vzniku křečových žil
- omlazení pleti
- otoky nohou – lipedém
- poliposukční péče
- rekonvalescence
- úponové bolesti
- relaxace, regenerace
Pro koho je lymfodrenáž vhodná?
- Pro všechny, kteří trpí otoky, potřebují detoxikaci, mají celulitidu, povadlou pokožku, zpomalený metabolismus a chtějí posílit imunitu. Lymfodrenáž je také vhodná pro prevenci zdraví (nachlazení, chřipka).
Ošetřované oblasti
- nohy, břiško
Výhody lymfodrenáže
- výsledek vidíte okamžitě po prvním ošetření
- bezbolestná, bezpečná procedura, bez vedlejších účinků
- možné kombinovat současně s jinými procedúrami
- v končetinách vytváří pocit lehkosti a zmenšuje jejich objem
Délka a cena ošetření
- Délka procedury: od 45 do 60 minut, 2x – 3x týdně
- Cena procedury: od 300,- Kč do 350,- Kč
Lymfodrenáže (lymfatické masáže) aktivují tok lymfy v lymfatickém systému, který je významnou součástí posílení imunitního systému. Lymfatický systém odpovídá za sběr a odplavování odpadních látek z tělesných tkání. Za normálních okolností protéká lymfatickým systémem denně zhruba 4 litry tekutin obsahující vodu, bílkoviny, tuky, soli, odumřelé buňky, bakterie a látky vzniklé jako odpad metabolických procesů. Velmi účinně napomáhá při odvodňování organismu.
Výhody ošetření přístrojem BTL-6000
- osvědčená léčebná metoda využitelná v rehabilitaci i estetické medicíně
- okamžité viditelné výsledky
- pacienty velmi příjemně vnímaná terapie
- tělo není zatěžováno léky
Lymfodrenáže (lymfatické masáže) přístrojem BTL-6000 LYMPHASTIM
Přístroj BTL-6000 Lymphastim, který vyhrál v soutěži Zlatá Mefa 2010, funguje na principu intermitentní přístrojové komprese (presoterapie). Pracuje s postupující tlakovou vlnou umožňující kompresní lymfodrenáž. Masáž končetin se odehrává na základě komprese vzduchem nafukovaných návleků, do kterých je vzduch vháněn hadicovým systémem. Nafukováním jednotlivých komor speciálních návleků se ve stanovených intervalech vytváří zvolna postupující tlak, který účinně nahradí nefungující svalovou pumpu. Vznikají jemné, rytmické tlakové vlny.
Přístrojová lymfodrenáž je pacienty velmi pozitivně vnímána jako velmi příjemný a účinný druh léčby otoků. V končetinách vytváří pocit lehkosti a zmenšuje jejich objem.
Jak ošetření probíhá?
Zakoupíte si speciální lymfodrenážní kalhoty 50 Kč, pohodlně si lehnete a my vás zapneme do nohavic a bříško stáhneme pásem. Cítíte příjemné stlačování. Po procedúře a vyfouknutí komor 2 minuty odpočívejte.
Fyziologické účinky lymfodrenáže
Lymfatický systém tvoří cévy, které se nepřímo účastní krevního oběhu. Z krevního oběhu z tenkostěnných krevních kapilár, které tvoří přechod mezi tepnami a žilami, prosakují do tkání některé bílkoviny. Zabránit hromadění těchto bílkovin v tkáních má za úkol mízní (lymfatický) systém, který tyto bílkoviny, látky jímž se také říká lymfa nebo míza, sbírá a odvádí zpět do žil.
Lymfatický systém se skládá z lymfatických kapilár, kolektorů a kmenů. Jeho součástí jsou i uzliny, které plní funkci filtrů a tvoří přechod mezi povrchovým a hloubkovým lymfatickým systémem. Pokud dojde k poškození lymfatických cév úrazem, operací, infekcí apod. nemá lymfa kudy proudit a hromadí se v podkoží za vzniku otoku – lymfedému. Lymfodrenáž tento otok dokáže odstranit pomocí odvodnění organismu.
Lymfatické drenáže využívají anatomických a fyziologických poznatků o průběhu cév, umístění uzlin, spojkách a o rychlosti nasávání tekutin lymfatickou cévou. stimulují činnost mízovodů, obnovují průchodnost lymfy v kritických místech, zrychlují odvádění škodlivin z organismu.